7 روز تضمین طلایی تعویض ویژه مشتریان محترم فروشگاه اینترنتی پردیس پازار

رضایت از خرید و اطمینان از سلامت کالا همواره از اولویت ‏‌های پردیس پازار به عنوان تخصصی ترین فروشگاه اینترنتی بوده است، با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. مشتریان فروشگاه اینترنتی پردیس پازار برای تست فنی کالای خریداری شده تا 7 روز فرصت خواهند داشت و در صورتیکه کالای خریداری شده دارای ایراد فنی باشد، پردیس پازار ، کالا را تعویض خواهد نمود. همچنین اینکه شرایط فوق، مختص کالایی است که وضعیت گارانتی کالا ( اصالت و سلامت فیزیکی ) باشد.
چنانچه موجودی آن کالا در فروشگاه تمام شده باشد، مشتریان دو انتخاب خواهند داشت.

  • اول دریافت کالای مشابه به انتخاب خود
  • دوم استرداد وجه

لازم به توضیح است که در هر صورت این پروسه حداکثر ظرف هفت روز کاری انجام خواهد شد و فروشگاه اینترنتی پردیس پازار هزینه ارسال کالای تعویض شده را نیز برعهده خواهد گرفت.

چنانچه اصالت و سلامت کالا توسط شرکت گارانتی تایید شده باشد، در صورت نقص فنی باید از طریق شرکت گارانتی پیگیری شود.

عدم تطابق کالا

در صورتیکه کالای تحویل شده به مشتری با کالای سفارش داده شده مغایرت داشته باشد،فروشگاه اینترنتی پردیس پازار حداکثر ظرف سه روز کاری نسبت به تعویض کالای ارسالی با کالای سفارش داده شده اقدام می نماید و در صورتیکه کالای مورد نظر در فروشگاه موجود نباشد، به انتخاب مشتری، با کالای مشابه دیگر تعویض یا در صورت دلخواه وجه پرداختی مشتری مسترد می گردد.

تبصره: در مواردی که قبل از باز نمودن بسته بندی امکان تطبیق سفارش و کالای تحویل شده وجود داشته باشد، لازم است مشتریان قبل از باز نمودن آن مشخصات سفارش و کالای تحویلی را بررسی نمایند زیرا در صورتیکه کالا از بسته بندی و آکبند بودن خارج شده باشد، دیگر امکان تعویض یا مرجوع نمودن آن وجود نخواهد داشت.

شروط لازم برای استرداد کالا

  • مشتری قبل از 7 روز نسبت به ارسال درخواست خود اقدام نماید، عدم اعلام درخواست در مهلت 7 روزه به منزله عدم بروز ایراد فنی در مهلت 7 روزه تست می باشد.
  • ایراد فنی مورد تایید کارشناسان فروشگاه اینترنتی پردیس پازار قرار بگیرد و این ایراد ناشی از استفاده ناصحیح از کالا خریداری شده یا مسائلی نظیر وارد شدن ضربه به دستگاه، نوسانات برق، آب خوردگی و یا سایر مشکلات عمدی نباشد.
  • جعبه اصلی کالا بدون آسیب دیدگی، پارگی و مخدوش شدن و به همراه متعلقات آن ارسال شود.

نکته : چنانچه ایراد فنی مورد تایید کارشناسان فروشگاه اینترنتی پردیس پازار قرار نگیرد، هزینه ارسال کالا بر عهده مشتری خواهد بود.

تبصره: چنانچه کالا را به صورت حضوری تحویل بگیرید، شرایط 7 روز ضمانت کالا ملقی خواهد شد.

کنسلی خرید توسط فروشگاه

هدف فروشگاه پردیس پازار تحویل کالا، با قیمت و شرایط مناسب به دست مشتریان عزیز است ، متاسفانه در موارد معدودی امکان تحویل کالای مورد نظر مقدور نیست که پیشاپیش در این گونه موارد از مشتریان عزیز عذر خواهی میکنیم.

موارد کنسلی خرید :

  • کالاهای موجود در فروشگاه اینترنتی پردیس پازار دارای تامین کنندگان متفاوتی می باشند که در اکثر موارد طبق تعهدات عمل کرده و روند خرید و ارسال کالا بدون مشکل انجام می شود. اما در موارد بسیار کمی تامین کنندگان به دلایل مختلف قادر به تامین کالا نیستند .که در این شرایط متاسفانه خرید مورد نظر کنسل می شود
  • قیمت گذاری کالای دیجیتال به دلیل وابستگی شدید به قیمت ارز به صورت ساعتی و در روز چندین بار انجام می شود. همین قیمت گذاری مداوم در برخی موارد بسیار معدود باعث اشتباه تایپی در قیمت گذاری شده که متاسفانه منجر به کنسلی خرید می گردد

مبلغ سفارش کنسل شده نهایتا تا یک روز کاری پس از خرید به حساب خریدار باز گردانده می شود